Yeni Tourneo Connect

Yeni Tourneo Connect

YENİ FORD TOURNEO CONNECT


İşinizin yükünü rahatlıkla hafifletecek kadar geniş yükleme hacmi, tüm aileye yetecek kadar esneklik. Yeni Tourneo Connect dinamik stili, yenilenmiş iç mekanı ve dijital sürüş deneyimi gibi özellikleriyle karşınızda. 


Verimli EcoBoost* benzinli veya EcoBlue dizel motorunu seçebilirsiniz.


*EcoBoost motor seçeneği önümüzdeki dönemde Türkiye’de olacaktır.  


Şerit Takip Sistemi

Şerit Takip Sistemi önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamera kullanarak yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılayabilir. Böyle bir durumda direksiyonu titreyerek ve görsel bir uyarı göstererek sizi uyarır. Sistem manuel olarak kapatılabilir.

Elektronik Park Freni

Tourneo'nun bir butona basılarak etkinleştirilen elektrikli park freni kabin içinde daha fazla alan yaratır, kolayca uygulanır ve frenlerin aşınma ve yıpranmasını azaltmaya yardımcı olur.

Geliştirilmiş Manevra Kabiliyeti

Tourneo Connect şimdi dar alanlarda daha rahat manevra yapabiliyor. Dönüş dairesinin iyileştirilmesi direksiyonun daha az çabayla çevrilip daha rahat kullanılmasına olanak sağlıyor.

Yeni Estetik Tasarım

Yeni Tourneo Connect dinamik hatlara sahip sportif bir dış görünümü, belirgin ön ızgarası, farklı renk seçenekleri, şık ve ferah iç mekanıyla baştan yaratıldı.

Dijital Gösterge Paneli

Tourneo Connect’in 10.25 inç Dijital Gösterge Panelinden ekranınızı çeşitli araç verileriyle özelleştirebilir; 8.25 inç veya 10 inç renkli ve dokunmatik bilgi eğlence sistemine akıllı telefonunuzla kesintisiz olarak bağlanabilirsiniz.

Powershift Otomatik Şanzıman

Otomatik şanzımanın kullanım kolaylığını, manuel şanzımanın performansı ve ekonomisiyle birleştirir. Tourneo'nun 7 vitesli otomatik çift debriyaj teknolojisi tork kaybı olmadan daha seri ve kesintisiz vites değişimini mümkün kılar.

Direksiyondan Kumandalı Vites Kolları

Tüm otomatik şanzımanlar direksiyondan kumandalı vites kollarıyla sunuluyor. Basit bir parmak hareketiyle vitesi seçebilmenizi sağlayan direksiyondan kumandalı vites kolları Sürüş ve Spor modları arasında doğrudan geçiş yapabilmenize de imkan veriyor.

Park Sensörleri

Ön ve arka park sensörleri, Tourneo Connect ile çevredeki engeller arasındaki mesafeyi belirlemenize yardımcı olur. Bir nesneyi algılayan sensörler yaklaştıkça tizleşen bir sesle sizi uyarır.

Emisyon Salımı

Yeni Tourneo Connect EcoBlue dizel motor seçeneği içerdiği çift dozlu

AdBlueTM sistemiyle daha düşük Nox emisyon salımı sağlar. Hedeflenen iyileştirilmiş yakıt ekonomisini ve emisyon salım değerlerini elde etmek için zararlı Nox emisyonlarını ciddi oranda azaltır.

Verimli ve Güçlü Motor

Bugüne dek geliştirdiğimiz en güçlü dizel motorumuz olan EcoBlue daha fazla performans ve olağanüstü yakıt verimliliği sunmanın yanı sıra her zamankinden daha düşük emisyon salım değerleriyle öne çıkıyor.

Panoramik Tavan

Ön ve arka koltukların tavan hizasında bulunan ve opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan, size ve yanınızdakilere manzaranın keyfini çıkarma imkanı sunuyor. Güneş ışınlarını yansıtan cam, iç ortamın serin ve konforlu kalmasına yardımcı oluyor.

Dinamik Led Farlı Adaptif Aydınlatma

Tourneo Connect adaptif ön aydınlatmasıyla ışığı belirli sürüş koşullarına uyacak şekilde optimize eder. Otoyollarda, şehirde veya kırsal yollarda sürüşün yanı sıra, park ve viraj manevralarına da adapte olur.

Geri Görüş Kamerası

Bariyerler, alçak duvarlar, kaldırım dubaları... Geri görüş kamerası arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Geri vites seçildiğinde kamera otomatik olarak devreye girer.

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi yolla iletişim halinde kalmanıza yardımcı olur. Araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılarsa her tekerleğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir.

Çarpışma Sonrası Frenleme

Sistem çarpışma durumunun algılanmasıyla otomatik olarak orta kuvvette fren uygular. Bu sayede sürücü ve yolcuların yaralanma, aracın hasar görme olasılığını hafifletebilir, ikinci bir muhtemel çarpışmanın etkisini önlemeye veya azaltmaya yardımcı olur.

Yorgunluk Tespit Sistemi

Sürüş davranışını takip eder ve yorgunluk belirtisi algılandığında sürücüyü uyarır. Sesli uyarı veren sistem, gösterge panelinde çıkan simge ile de sürücüyü uyarır.

Beş Yıldızlı Güvenlik

Sizin, yolcularınızın ve diğer yol kullanıcılarının güveni düşünülerek tasarlanan Ford Tourneo Connect, EURO NCAP güvenlik derecelendirmesinde beş yıldızla en yüksek puanı aldı. Avrupa'nın önde gelen bağımsız güvenlik derecelendirme kuruluşu Euro NCAP yeni araçların güvenliğini en sıkı ölçütleri kullanarak değerlendirir.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi

Lastiklerinizin basıncında azalma olursa algılayan sistem, gösterge panelinde yanan bir simgeyle sizi uyarır.

Emniyet Kemeri Uyarısı

Sürücünün veya yolcuların emniyet kemerlerini takmayı unutmaları durumunda sesli bir uyarı verir. Emniyet kemeri hatırlatma sistemi ayrıca arka koltukların elektrik bağlantılarını ayırmaya gerek kalmadan kolayca çıkarılmasını da sağlar.

Isofix

ISOFIX çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Arkada ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktalarıyla sunulan Tourneo Connect'e kolayca iki çocuk koltuğu takılabilir.

Adres ve İletişim

Adres

Basın Ekspres Yolu Kavak Sokak SER Plaza No: 3 34530 Yenibosna İstanbul

Bize Ulaşın

+902126658484